CATS CAMBRIDGE

Cambridge, İngiltere
CATS CAMBRIDGE

CATS CAMBRIDGE

Cambridge

CATS College Cambridge, dünyanın en iyi üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan Cambridge şehrinde, kolejden şehir merkezine yürüyüşle 25 dakika mesafede. Cam nehrine, dünyaca ünlü King’s ve Trinity kolejlerine çok yakın mesafede konumlanmış olan CATS College Cambridge, önde gelen sixth form kolejlerinden biri. Yepyeni ve son teknoloji imkânları ile öğrencilerin akademik ihtiyaçlarına yönelik harika bir opsiyon.

 

CATS College, özellikle üniversite eğitimlerini İngiltere’de sürdürmek isteyen öğrenciler için klasik kurslarının yası sıra, Oxbridge hazırlık, STEM & Kodlama gibi özellikli programlar sunuyor. Klasik Program 14-15 yaş grubu için 1-6 hafta arası süren haftada 15 saat genel İngilizce öğleden sonra ve akşamları ise aktivite programı şeklinde. Oxbridge hazırlık programı 15-18 yaş öğrenciler için 2 ya da 3 haftalık, Oxbridge üniversiteleri (Oxford, Cambridge, Russel group okulları – LSE, Imperial College, UCL) mülakatları için tavsiyeler ve mülakat teknikleri, iki yıllık gelişim planı, A Level programı hakkında fikir sahibi olma, hızlı okuma, görsel hafıza, analitik düşünme, iletişim ve vücut dili, eleştirel düşünme üzerine en az IELTS 5.0 seviyesinde İngilizce gereken program haftada 15 saat. Derslerden sonra etkinlik programları düzenlenmektedir. STEM programı 15-18 yaş grubu için 2 hafta olmak üzere haftada 15 saat kodlama, kimya deneyleri, takım çalışmaları, Fizik ve Mühendislik yeteneklerinin geliştirilmesi üzerine çalışmalar yapılmakta. STEM programına katılabilmek için de IELTS 5.0 İngilizce seviyesi gerekli. STEM programı aynı zamanda ders dışı saatlerinde aktivite programları ve hafta sonları gezilerini de içeriyor.

 

 

Yaş Aralığı: Klasik Program: 14 – 15;  Oxbirdge Hazırlık / STEM: 15 – 18
Kurs Süresi: Klasik Program: 1 – 6 hafta; Oxbridge Hazırlık: 2 – 3 hafta; STEM: 2 hafta
Kurs Tarihleri: Klasik Program: 1 Temmuz - 12 Ağustos; Oxbridge Hazırlık: 24 Haz – 14 Tem / 1 Tem – 14 Tem; STEM: 1 Tem – 14 Tem / 15 Tem – 28 Tem
Konaklama: Yurt (Özel Banyolu)
Haftalık Ders Saati: 15 Saat
Mesafeler: Londra’ya 50 Dakika
Sınıf Mevcudu: 15

 

* Havaalanı karşılama ve uğurlama transfer ücretleri Stansted havaalanına göre hesaplanmıştır. Farklı havaalanı tercihlerinde ücret farkı çıkabilir.
* Stafford House tarafından haftalık £ 3,62 karşılığında sağlık sigortası sunulmaktadır.
* 16 yaş altı öğrenciler için ayrılışlarında check-in işlemlerinde yardımcı olunması için £70 zorunlu ücret eklenecektir.


Futbol

Tenis

Kano

Voleybol

Badminton

Sanatsal Etkinlikler

Disko

Grafiti Tasarımı

Tiyatro

Maskeli Balo

Masa Tenisi

Beyzbol

Yetenek Şovları

Klasik Program ve STEM programında her hafta 1 tam ve 1 yarım gün gezi düzenlenmektedir.

 

Tam günlük geziler: Warwick ve Warwick Kalesi, Cambridge, Canterbury, Londra

Yarım günlük geziler: Stamford, Bury St Edmunds Turu, Colchester


 Fotoğraf Galerisi

Konaklama Opsiyonları